SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for QOFL2 St Audries - 17 Nov 2019 - Provisional
Course Results
Blue
Splits
Age Class M16
Age Class M18 including M16
Age Class M21 including M16, M18, M40, M45, M50, M55, M60, M65
Age Class M40 including M45, M50, M55, M60, M65
Age Class M45 including M50, M55, M60, M65
Age Class M50 including M55, M60, M65
Age Class M55 including M60, M65
Age Class M60 including M65
Age Class M65
Age Class W50
Age Class W55
Results
5.2km 240m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Adam Fieldhouse
IND
M21
44:43
2nd
Tom Perry
DEVON
M16
44:47
+0:04
3rd
Andrew Bussell
QO
M45
46:52
+2:09
4th
James Jackson
DEVON
M45
47:00
+2:17
5th
Rob Parkinson
DEVON
M60
49:55
+5:12
6th
Chris Perry
DEVON
M50
50:43
+6:00
7th
Jonathan Croome
DEVON
M50
52:23
+7:40
8th
Jeff Pakes
QO
M45
52:45
+8:02
9th
Christopher Kelsey
BOK
M60
54:22
+9:39
10th
Peter Shirvington
QO
M45
56:50
+12:07
11th
Malcolm Hilton
DEVON
M50
56:54
+12:11
12th
Richard Sansbury
QO
M50
57:15
+12:32
13th
Chris Philip
QO
M65
60:20
+15:37
14th
Andy Rimes
QO
M55
62:59
+18:16
15th
Robin Fieldhouse
IND
M21
65:09
+20:26
16th
Oliver Rant
QO
M21
72:27
+27:44
17th
Robin Carter
DEVON
W55
72:33
+27:50
18th
Nick Sanders
DEVON
M21
73:40
+28:57
19th
Martin Lewis
QO
M50
76:55
+32:12
20th
Thomas Hasler
QO
M18
82:39
+37:56
21st
Philip Sorrell
QO
M40
82:54
+38:11
22nd
Lorraine Croome
DEVON
W50
84:55
+40:12
23rd
Stephen Lysalzenko
QO
M55
131:32
+86:49
Green
Splits
Age Class M12
Age Class M21 including M12, M40, M50, M60, M65, M70, M75
Age Class M40 including M50, M60, M65, M70, M75
Age Class M50 including M60, M65, M70, M75
Age Class M60 including M65, M70, M75
Age Class M65 including M70, M75
Age Class M70 including M75
Age Class M75
Age Class W45
Age Class W50
Age Class W60
Results
3.8km 135m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Ben Perry
DEVON
M12
42:48
2nd
Jake Belsten
IND
M21
45:04
+2:16
3rd
Matthew Carter
QO
M40
48:04
+5:16
4th
John Chesters
DEVON
M65
53:09
+10:21
5th
Michael Andersen
QO
M50
53:38
+10:50
6th
Tony Hext
QO
M70
53:55
+11:07
7th
Helen Kelsey
BOK
W60
54:55
+12:07
8th
Robert Green
QO
M60
56:49
+14:01
9th
Elizabeth Treherne
BOK
W50
61:05
+18:17
10th
Rachel Bussell
QO
W45
62:39
+19:51
11th
Simon St Leger-Harris
BOK
M65
65:16
+22:28
12th
Alan Simpson
DEVON
M75
70:20
+27:32
13th
Roger Craddock
QO
M75
71:04
+28:16
14th
John Trayler
QO
M75
75:55
+33:07
15th
Karen Lewis
QO
W50
84:07
+41:19
Short Green
Splits
Age Class M50
Age Class M55
Age Class M65
Age Class M70
Age Class M80
Age Class W21 including W45, W50, W60, W65
Age Class W45 including W50, W60, W65
Age Class W50 including W60, W65
Age Class W60 including W65
Age Class W65
Results
2.7km 75m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Ray Toomer
QO
M65
33:52
2nd
Graham Pearson
QO
M55
36:23
+2:31
3rd
Angela Modica
QO
W45
37:46
+3:54
4th
David Harrison
QO
M50
39:37
+5:45
5th
David Mullins
SARUM
M70
43:33
+9:41
6th
Jenny Wood
QO
W50
53:17
+19:25
7th
Bill Vigar
QO
M80
56:24
+22:32
8th
Rob Smith
DEVON
M65
63:56
+30:04
9th
Denise Mullins
SARUM
W65
67:31
+33:39
10th
Ruth Chesters
DEVON
W65
71:50
+37:58
11th
George Long
DEVON
W21
72:05
+38:13
12th
Sue Toomer
QO
W60
90:28
+56:36
Light Green
Splits
Age Class M14
Age Class M45
Age Class M60
Age Class M65
Age Class W14
Age Class W18
Age Class W35
Age Class W50
Age Class W55
Age Class W60
Results
3.3km 90m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Adam Wood
QO
M14
45:56
2nd
Sarah Pascall
QO
W35
52:08
+6:12
3rd
Lucy Bussell
QO
W14
55:30
+9:34
4th
Hazel Mudd
QO
W18
56:14
+10:18
5th
Steve Chattell
QO
M45
58:21
+12:25
6th
Linda Mudd
QO
W55
58:40
+12:44
7th
John Carter
QO
M65
70:21
+24:25
8th
Sarah Hasler
QO
W50
102:39
+56:43
Jana Truby
QO
W60
m3
Neil Truby
QO
M60
m3
Orange
Splits
Age Class M12
Age Class M14
Age Class W12
Age Class W14
Age Class W65
Results
2.9km 90m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Ben West
QO
M14
31:05
2nd
Martha Macpherson
QO
W12
44:09
+13:04
3rd
Oliver Lewis
QO
M12
45:31
+14:26
4th
Annabel Carter
QO
W14
66:06
+35:01
5th
Annabelle Lewis
QO
W12
71:38
+40:33
n/c
Maurice & Margaret
IND
W65
83:59
Yellow
Splits
Age Class M14
Age Class M16
Age Class W10
Age Class W12
Age Class W16
Results
1.9km 40m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
n/c
William Moore
WELL
M16
21:46
n/c
Kayvan Faghani
WELL
M14
21:47
1st
Chloe Carter
QO
W10
26:21
n/c
Ellie Knight
WELL
W12
39:33
n/c
Freyja Shaw
WELL
W12
39:56
n/c
Lily Sutcliffe
WELL
W12
40:02
n/c
Jasmine Wu
WELL
W16
40:38
n/c
Cyrus Tong
WELL
M14
51:56
n/c
Jack Anderson
WELL
M14
51:57
n/c
Alice Mackay
WELL
W12
75:52
n/c
Abi Burnand
WELL
W12
76:08
White
Splits
Age Class M10
Age Class M12
Age Class M14
Age Class M16
Age Class W10
Age Class W12
Age Class W16
Results
1.7km 35m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Freddie Macpherson
QO
M10
12:38
n/c
Jack Anderson
WSS
M14
15:56
n/c
Cyrus Tong
WSS
M14
15:57
n/c
William Moore
WSS
M16
16:04
n/c
Kayvan Faghani
WSS
M14
16:08
2nd
Jacob Chattell
QO
M12
16:30
+3:52
n/c
Abi Burnand
WSS
W12
16:41
n/c
Alice Mackay
WSS
W12
16:42
3rd
Freyja Shaw
WSS
W12
17:19
+4:41
n/c
Lily Sutcliffe
WSS
W12
19:26
n/c
Ellie Knight
WSS
W12
19:27
4th
Erin Toomer
QO
W10
20:58
+8:20
n/c
Jasmine Wu
WSS
W16
33:26
n/c
Suzannah Rook
IND
W10
44:39
n/c
Jackson Rook
IND
M10
44:57
n/c
Will Rook
IND
M10
44:58
Back to Top