Blue

Splits

4.9km 200m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mathew Owen BOK M50 49:42
2nd Jolyon Medlock WSX M40 56:24
3rd Graham Wilding DEVON M65 57:42
4th Brian Pearson QO M55 60:54
5th David Harper GO M60 62:29
n/c Jeff Pakes QO M45 65:06
6th Robin Carter DEVON W55 65:16
7th Paul Lane BAOC M60 67:02
8th Pete Shirvington QO M40 67:22
9th Richard Sansbury QO M45 68:39
10th Adrian Taylor DEVON M60 71:53
11th Steven Horsler WIM M50 82:05
12th Tamsin Horsler WIM W50 82:27
13th Sheila Braine QO W50 95:08
14th Ian Purnell QO M45 103:38
15th Matthew Atkins DEVON M45 119:55
16th Tim Gent DEVON M45 121:11
17th Sean Wolstenholme DEVON M50 137:12
m15-20 Dominic Walker DEVON M18 68:11
m15-20 Sarah Horsler WIM W16 104:20

Green

Splits

4.1km 165m

Pos Name Club Age Class Time
1st Trevor Griffiths BOK M65 51:25
2nd Chris Perry DEVON M50 54:04
3rd Ruby Owen BOK M12 54:23
4th Edward Purchase DEVON M14 54:29
5th Graham Hartley QO M50 57:42
6th John Chesters DEVON M65 58:31
7th Tony Hext QO M65 59:08
8th Tom Perry DEVON M14 59:35
9th Mark Maynard QO M45 62:55
10th Arthur Boyt KERNO M75 63:29
11th Robert Green QO M55 66:08
12th Sue Gard QO W65 67:13
13th Matthew Carter QO M40 69:10
14th Sarah Ridout DEVON W35 72:43
15th Peter West QO M45 74:11
16th Pete Akers QO M60 79:52
17th Alan Simpson DEVON M70 80:45
18th Mike Andersen QO M50 81:57
19th Elizabeth Horsler WIM W14 83:25
20th Tessa Stone DEVON M20 89:12
21st Mike Kite WIM M70 92:12
22nd Carmen Smith IND W45 93:29
23rd Helen Taylor DEVON W55 111:08
24th Ruth Chesters DEVON W65 112:16
25th Robert Lloyd QO M75 121:43
dns dnf John Fisher QO M70  
dns David Mullins SARUM M65  
rtd Ian Guildford QO M45  
m14 Alice Owen BOK W40 75:34
m17 Graham Pearson QO M55 105:27

Short Green

Splits

3.4km 105m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Bill Vigar QO M80 45:16
1st Simon Walker DEVON M50 55:49
2nd Tony Milroy QO M65 57:20
3rd Judy Nesbit QO W55 67:42
4th Denise Mullins SARUM W65 74:55
n/c Miles & Angela Modica QO M9 75:54
5th Stephen Williams QO M60 97:48
6th Beatrix Li TVOC W21 113:14

Light Green

Splits

3.4km 85m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jenny Wood QO W50 51:46
2nd Luke Shopland QO M16 52:13
n/c Sam Shirvington QO M13 61:14
n/c Mike Crockett QO M80 67:24
n/c Heather Green QO W14 73:18
3rd Sarah Hasler QO W50 78:50
n/c Pat Riley & family IND   131:13
w11 Guy Owen BOK M12 39:15

Orange

Splits

2.7km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Heather Green QO W14 32:40
2nd Lyra Medlock WSX W10 33:41
3rd Adam Wood QO M14 34:39
4th Emma Cattell QO W44 37:04
5th Sarah Maynard QO W45 38:43
6th Evelyn Maynard QO W12 43:51
7th Tate Modica QO M12 46:26
8th Sam Shirvington QO M13 49:22
9th Oliver Lewis QO M9 51:59
10th Annabel Lewis QO W10 60:50
11th Dawn Carter QO W40 77:37
12th Jim Pearson QO M75 125:03

Yellow

Splits

1.6km 10m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Hamish Braine-Clarke QO M12 10:31
1st Ben West QO M10 10:43
n/c Ailani Braine-Clarke QO W12 11:13
2nd Ben Perry DEVON M10 11:23
3rd Martha Macphearson QO W9 13:18
4th Will Toomer QO M9 13:34
5th Louis Atkins DEVON M14 15:48
6th Hamish Braine-Clarke QO M12 17:18
7th Annabel and Chloe Carter QO W10 30:58

White

Splits

1.2km 10m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Annabel Carter QO W11 8:46
1st Matilda Andersen QO W9 10:14
2nd Freddie Macphearson QO M7 13:16
n/c Chloe Carter QO W8 13:55
3rd Erin Toomer QO W8 19:34
n/c Emily Pye QO W3 25:27